Як зберегти молоко свіжим на довго

Як зберегти молоко свіжим на довго

У цій статті ми торкнемося теми правильного зберігання молока, а також відкриємо кілька секретів, що стосуються кип’ятіння цього продукту. Але перед тим, як давати поради, щодо зберігання, давайте розберемося з нюансами за вибором якісного і свіжого молока.

При виборі молока важливо звертати увагу на:

  • Якість упаковки. Вона повинна бути без вад і не надута;
  • Термін придатності та дату випуску;
  • Запах. Молоко не повинно пахнути відштовхуюче;
  • Консистенцію. Вона повинна бути однорідною;

Взагалі, термін зберігання більшості молочних продуктів не перевищує 2-і доби. Але при вмілому зберіганні молоко можна зберегти і довше.

Поради щодо збереження свіжості молока

Ємність для зберігання молока має бути чистою, в іншому випадку продукт може швидко зіпсуватися. Однак просто вимити ємність проточною водою недостатньо. Перед тим, як вливати молоко в ємність, її необхідне ще обполоснути окропом і насухо протерти паперовим рушником.

Зберігати молоко потрібно далеко від продуктів, що сильно пахнуть, так як вони мають властивість вбирати в себе сторонні запахи. Для того, щоб цього уникнути, достатньо зберігати молоко в щільно закритому посуді.

Якщо при кип’ятінні в молоко додати трохи цукру, то воно буде зберігатися довше звичайного.

Якщо в ємність з молоком покласти чистий і обсохлий пучок м’яти, молоко збережеться свіжим навіть за відсутності холодильника.

Поради щодо збереження свіжості молока

А тепер перейдемо до рекомендацій з кип’ятіння молока

Молоко слід кип’ятити в алюмінієвому або емальованому посуді.

Для того, щоб цінні харчові речовини не осідали на стінках або дні посуду, при кип’ятінні молоко потрібно постійно помішувати.

Якщо молоко трохи підгоріло, потрібно негайно переливати його в інший посуд і додати щіпку солі, яка усуне неприємний присмак.

Щоб молоко не википало, змастіть бортики і стінки посуду вершковим маслом. У процесі кипіння, молоко, що піднялося, не втече.