Як вибрати міксер?

Як вибрати міксер

До питання приготування їжі хороші господині завжди підходять з розумом і відповідальністю. Сьогодні ми поговоримо про вибір такого важливого кухонного приладу, як міксер. Міксер – це не просто кухонний прилад, це незамінний помічник, основним призначенням якого є збивання і розмішування різних інгредієнтів для подальшого використання у приготуванні різноманітних страв.

Якщо ви задумалися про покупку міксера, в такому випадку наша стаття допоможе розібратися, як вибрати міксер, який стане ідеальним варіантом саме для вас.

Зручність використання

В такому багатстві вибору не складно загубитися. Перше, що потрібно вирішити для себе – це яким пристроєм вам зручніше буде користуватися. Всі моделі міксерів можна розділити на стаціонарні і мобільні (ручні). Явна відмінність цих двох варіантів міксерів полягає лише в наявності чаші, як правило, нею комплектуються тільки стаціонарні міксери.

Ручний міксер

 

Ручний міксер

Звичніше, мабуть, для більшості господинь буде міксер мобільний. Ви тримаєте його самостійно, спрямовуючи в потрібну сторону, розмішуєте грудочки, де це необхідно. До того ж, стали з’являтися моделі на акумуляторі, тобто без проводу. Це робить прилад зручнішим.

Стаціонарний міксер

Однак багато хто вже освоїли переваги стаціонарного міксера. Це машина, схожа на кухонний комбайн. Міксер забезпечений чашею (2-2,5 літра), яка ставиться на підставку під насадку, ви вибираєте режим і – процес пішов. Плюси такого пристрою в тому, що вам не потрібно чинити дії самому. Міксер робить все за вас, а якщо у нього є функція обертання чаші, то результат збивання буде ще краще.

Стаціонарний міксер

Який міксер вибрати, вирішувати, звичайно ж, вам!

Комплектація

В цілому, основних насадок для міксера всього дві: для збивання й для замішування тіста. Однак, в наш час максимальної функціональності, виробники постачають свої дітища також ножем для подрібнення зелені, цибулі, м’яса, горіхів, та інших продуктів.

вибір міксера

Зустрічаються моделі, які оснащені спеціальною довгою насадкою з обертовим лезом на кінці для приготування пюре і мусів. Все це, в основному, комплектуючі мобільного міксера, і він, швидше за все, буде називатися блендером.

Потужність

Чим могутніше міксер, тим краще. Самий «слабенький» на ринку сьогодні володіє потужністю всього в 150 Вт. Як показує практика, такі пристрої швидко виходять з ладу, оскільки швидко перегріваються і не можуть замішувати густе тісто. Інша справа міксери потужністю 400-700 Вт, Ці тісто для пирогів замісять, і горіхи порубають, і пюре на раз приготують, причому без перерви. Отже, чим потужніший міксер, тим довше і якісніше він прослужить.

Швидкісні режими міксерів

У кожного сучасного міксера є кілька швидкісних режимів. Це полегшує його використання для виконання певних завдань. Наприклад, якщо тісто рідке, то розмішувати його краще на невеликій швидкості, щоб потім не довелося робити генеральне прибирання на кухні. Те саме і з густим тістом: щоб пристрій не перегрівся і добре перемішав всі інгредієнти краще заважатиме на невеликій швидкості відповідною насадкою. Якщо тісто середньої густоти і потрібно розбити, грудки, які утворилися, то зручніше працювати на високій швидкості, а ще краще – в турборежимі.

як правильно вибрати міксер

Турборежим включається спеціальною кнопкою, розташованої поверх перемикача режимів. Використання кнопки дозволяє в рази збільшити задану швидкість для більш швидкого розмішування. Фахівці радять використовувати турборежим протягом не більше 5-10 секунд, щоб уникнути можливого перегріву приладу.

Є моделі з трьома, п’ятьма і навіть сімома швидкісними режимами, за вами тільки вибір, яка з них зручніше для конкретного завдання. Часто можна зустріти картинки-підказки поруч з номером швидкості, щоб простіше було визначитися.

вибрати міксер

Окремо хочеться сказати про імпульсний режим сучасних міксерів. Це як педаль газу в автомобілі. Чим сильніше тиснете на кнопку, тим швидше крутиться мотор, а, отже, і насадки. Це зручно коли потрібно, наприклад, розмішати борошно в рідкому тісті на маленькій швидкості, а потім поступово збільшувати її, щоб не було грудок.

Захист від перегріву і засмічення

Одна з найбільш корисних функцій міксера, яка суттєво продовжить термін його експлуатації. У дешевих моделях вона, як правило, відсутня. Якщо ви перестаралися з турборежимом або занадто довго мішали дуже густе тісто, то є небезпека перегріву. Розумний міксер швидко відключиться, як тільки «відчує, що стає жарко». Слід прочитати інструкції перед використанням вашого приладу, щоб знати, коли він може несподівано перестати працювати.

Додаткові функції міксеру

 

який міксер вибрати

І знову ми згадуємо, що хочемо всього і відразу, тому перш ніж купити міксер, варто уважно прицінитися до додаткових функціональних можливостях приладу. Зручність використання і зберігання міксера буде великим плюсом для будь-якої господині. Багато моделей сьогодні мають кнопку зняття насадок, що дозволить вам без зусиль і швидко змінювати їх. В стаціонарних міксерах є спеціальний відсік шнура і насадок, як і у електрочайників, завдяки чому площа його зберігання різко зменшується. Дуже приємно користуватися міксером з ручкою зі спеціального софт-покриттям, що нагадує гуму. Воно не ковзає, і пристрій буде щільно сидіти в руці при роботі. Також в комплектацію сучасних міксерів часто входять мірні склянки, ложки і пристосування для чищення приладу.

Мабуть, все. Тепер, озброївшись отриманими знаннями, про те, як вибрати міксер, вам залишилося визначити яким приладом вам буде зручніше і приємніше користуватися.