Як вибрати газову плиту?

Як вибрати газову плиту

Сьогодні нікого не здивуєш досягненнями в світі комп’ютерних технологій та унікальними відкриттями в галузі техніки та електроніки. Дуже швидко з’являються нові тенденції і в побуті. Зараз дуже складно встежити за моделями побутових приладів, які крім свого основного призначення постійно доповнюються новими функціями, і до того ж завдяки яскравому дизайну стають елементами інтер’єру. Давайте поговоримо сьогодні про таку важливу кухонну техніку, як газова плита – незамінну помічницю на кухні.

А адже вона також не залишилася осторонь від технічного прогресу. Спробуємо більш детально розібратися у важливому для кожного споживача питанні, як вибрати газову плиту?

Газова чи електрична плита?

Газові плити виграють перед електричними аналогами за рахунок можливості швидкого приготування страв. А також немає необхідності розігрівати конфорку до потрібної температури перед приготуванням їжі, а після закінчення знімати з неї посуд. Все просто, перекрив газ і будь спокійний!

Конфорки

 

Конфорки

При виборі газової плити, насамперед, звертаємо увагу на такий важливий елемент, як конфорка. Конфорки в газових плитах зазвичай мають різний діаметр. Це залежить від того, що форсунки всередині конфорки, що відповідають за своєчасну подачу газу, мають різні отвори. Якщо діаметр великий, то тиск газу буде менше. У комплекті до сучасної газовій плиті завжди є набір форсунок.

При виборі кухонної плити варто визначити необхідну кількість конфорок, а також їх розміри. Традиційні газові плити мають звичні нам чотири конфорки, проте деякі виробники пропонують більш вдосконалені моделі плит з 3, 5 і 6 конфорками.

Також не зайвим буде вибрати і потрібний розмір конфорок. Так в стандартних моделях варильна поверхня плити оснащена однією конфоркою великої потужності, двома конфорками – середньої потужності і однієї конфоркою малої потужності.

З метою економії часу і сил на щоденне приготування їжі, досить користуватися конфоркою великої потужності, що має складну багаторівневу конструкцію, яка дозволяє створювати кілька рядів спрямованого полум’я для швидкого прогрівання дна посуду. Багаторівневі конфорки мають від 2-х до 4-х рівнів. Найчастіше такі конфорки використовуються для приготування різноманітних м’ясних, рибних і картопляних страв (в режимах – гасіння, смаження, варіння).

Зміни торкнулися не тільки експлуатаційних особливостей використання конфорок, але також їх зовнішнього вигляду. Тепер можна вибрати моделі плит не тільки з круглими, але і квадратними, трикутними і овальними конфорками.

Варильна поверхня газових плит

Основою будь-якої плити є її робоча поверхня, з розташованими на ній конфорками, отже, при виборі газової плити, враховуйте і цей параметр. Сучасний ринок кухонних побутової техніки представлений газовими плитами з чотирма видами варильних поверхонь: емальовані, з нержавіючої сталі, скла і склокераміки. Якщо більш детально говорити про варильних поверхнях, найбільш популярними є поверхні емальовані, а також з нержавіючої сталі.

Варильні поверхні емальовані

Варильні поверхні емальовані

Такі поверхні найбільш звичні і зрозумілі для нас. Та й з позиції ціни вони є більш привабливим варіантом. До того ж такі панелі можуть бути виконані в різних колірних дизайнерських рішеннях, що дозволяє газовій плиті добре вписатися в будь-який інтер’єр. Емальовані панелі відрізняються міцністю і високою надійністю. На жаль, не позбавлені такі поверхні і недоліків: складнощів у догляді, появи стійких плям і забруднень, сприйнятливості до відколів і подряпин.

Сталеві нержавіючі варильні поверхні

 

Сталеві нержавіючі варильні поверхні

Такий вид поверхонь є дорогим, але більш практичним і зручним у побуті. Вони не бояться подряпин і миючих засобів, є досить міцними і зносостійкими. Такі панелі можуть бути виконані в двох варіантах: з полірованої і матової поверхнями. Також як і у випадку з емальованими, панелі з нержавіючої сталі мають деякі недоліки. Вони дуже сприйнятливі до появи плям і розводів, крім того з часом такі панелі втрачають свій блиск.

Склокерамічні варильні поверхні

 

Склокерамічні варильні поверхні

Якщо дозволяють фінанси, вибираючи газову плиту, можна розглянути варіант загартованого скла, як матеріалу для вашої варильної панелі. Перше його перевага в тому, що воно удароустійке. Та й вибір відтінку в склокерамічних поверхнях вельми широкий. Чистити такі панелі дуже легко, з цим впорається звичайна губка.

У разі вибору варильної панелі емальованому або виконаної з нержавійки, зверніть увагу на якість і зручність використання спеціальних грат. Грати повинні бути виконані з надійного і міцного матеріалу (чавуну або сталі), покритого емаллю, добре зніматися і легко встановлюватися.

Духова шафа (духовка)

 

як вибрати духовку в газовій плиті

Сучасні плити можу бути оснащені одним з трьох видів духовок:

  • газова;
  • електрична;
  • комбінована;

А тепер по порядку про кожну з них.

Газова духовка

Газова духовка може бути представлена в наступних варіантах виконання:

  • два режими нагріву (відсутній вентилятор),
  • багатофункціональна (з вентилятором).

Перший варіант – це духовка з нижніми пальниками, а в деяких моделях і з електричним або газовим грилем. Якщо ви віддаєте перевагу легкі та смачні страви на мангалі, в такому випадку вибирайте газовий варіант. Перевага електрогриль – рівномірний прогрів страв під час приготування.

Другий варіант – багатофункціональна духовка з обладнаними порожнистими пальниками, які запобігають гасінню полум’я вбудованим вентилятором.

Електрична духовка

Такий вид духовки є не менш функціональним в порівнянні з газовими духовками. Електрична духовка може бути:

  • класична;
  • багатофункціональна

Багатофункціональна духовка

Багатофункціональні духовки крім верхнього і нижнього елементів комплектуються ще й елементами на задній і бічній стінці, а вентилятор сприяє тому, щоб нагріте повітря рівномірно розподілявся по всій внутрішній камері духовки.
Більшість моделей конвекційних мікрохвильових печей також оснащені вентилятором для прискорення приготування страв.
Головна перевага духових шаф в тому, що страви прогріваються рівномірно. Однак потрібно пам’ятати, що у таких духовок і велике споживання електрики, тому перед покупкою вам не обійтися без перевірки проводки і рекомендацій досвідченого електрика.

Безпека духової шафи

Вибираючи газову плиту, не забудьте про безпеку на кухні всієї вашої сім’ї. Ізоляція духовки – це важливий чинник вибору. Особливо це важливо для сімей, в яких ростуть маленькі діти.

Для зручності та безпеки господинь сучасні плити оснащені захисною фурнітурою, так, наприклад, листи при відкриванні духовки самі механічно висуваються. З лампами для підсвічування вам легко буде спостерігати за процесом готування, щоб не пропустити момент, коли потрібно виймати деко.

Система очищення духовки

Для очищення духовки в газовій плиті передбачена каталітична система очистки.

Система автозапалювання

Конструктори вирішили піти далі і ще більше спростити включення і газової конфорки: користувачам запропонували систему автопідпалювання. Тепер вам не варто використовувати важіль подачі газу і сірники, для цього досить використовувати просту кнопку, призначену для даної мети. А в деяких нових моделях плит процес розпалювання взагалі зведений до мінімуму. Все влаштовано так, що відбувається пряме замикання ланцюга свічки розпалювання при повороті ручки для вироблення іскри. Єдиний мінус таких систем, що вони працюють від електрики, тому якщо воно часто пропадає, слід враховувати і цей фактор.

Функція газ-контроль

Функція призначена для своєчасного блокування подачі газу в конфорку і активізується в різних небезпечних ситуаціях під час повного загасання полум’я, тобто коли газ подається, а полум’я не горить. Функція газ-контроль здатна забезпечити повну безпеку використання газової плити в процесі експлуатації. Така система може бути встановлена окремо на конфорку і на духовку, а також одночасно на те й інше. При виборі газової плити, враховуйте даний параметр, адже здоров’я і безпеку вас і ваших дітей повинні бути понад усе.

Додаткові функції газових плит

Для більш зручного приготування їжі сучасні газові плити оснащені корисними, такими як: температурний датчик, термометр в духовці та інше. Більшість моделей газових плит оснащено таймером. Зараз легко запрограмувати час готування страв, а плита повідомить звуковим сигналом або просто відключить нагрів.

Габарити газової плити

Перш ніж купити газову плиту, визначитеся з її габаритами. Примітно, але незалежно від виробника всі газові плити мають стандартну висоту – 85 см. Відрізнятися такі вироби можуть лише по глибині і ширині.

Для малогабаритних кухонь підійдуть невеликі газові плити, що мають такі розміри: стандартна висота 90 см, глибина – 50 см, ширина – 50 см. Такі плити пропонують більшість виробників, тому власникам скромних кухонних метрів такий варіант ідеально підійде. Важливо відзначити, що невеликі габарити плит абсолютно не вплинуть на функціональність цих виробів. Єдиний мінус у тому, що такі плити не дозволяють розміщувати великий посуд одночасно на всіх конфорках.

Як правильно вибрати газову плиту

Для кухонь середніх і стандартних розмірів можна встановлювати газові плити наступних габаритів: глибина – 60 см, ширина – 50 см. Такі прилади є поширеним варіантом у виробничій лінійці будь-якого виробника. Для стандартних і великогабаритних кухонь підійде третій варіант плит, що мають такі розміри: глибина – 60 см і ширина – 60 см. Це стандартні габарити газових плит, що випускаються як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками. Примітно, що в таких плитах і конфорки встановлюються один від одного на великій відстані, що дозволяє одночасно використовувати посуд великих обсягів.

На радість багатьох споживачів на сучасному ринку з’являються газові плити, що мають ширину від 30 см до 100 см. А це означає, що такі вироби органічно впишуться в дизайн нестандартних та авторських кухонь.

Ціни на газові плити

Ну, і врешті, кілька слів про ціни на газові плити. Така техніка може бути представлена в трьох цінових сегментах: дешева (бюджетна), середня, дорога (елітна).

  1. У бюджетному сегменті в більшості випадків знаходяться вироби вітчизняних виробників України, Білорусії. Вартість газових плит може скласти від 100 до 250 доларів.
  2. У середньому ціновому сегменті розташовані такі торгові марки як BEKO, ARDO, NORD, INDESIT, HANSA та інші. Вартість газових плит складе 250-600 доларів.
  3. У дорогому сегменті представлені плити, вартість яких може починатися від 600 і досягати 4500 доларів.

У представленому матеріалі про те, як вибрати газову плиту, ми розглянули основні моменти, які дозволять вам прийняти правильне рішення. Успіху і смачних страв, приготованих на комфортній газовій плиті!