Як вибрати електрочайник?

Як вибрати електрочайник

Серед всіх приладів, важливе місце на будь-якій кухні по праву займає електричний чайник. Вже складно уявити звичайний ранок без чашечки свежезаваренного чаю або кави, що бадьорить. Адже завдяки зручному і функціональному кухонного приладу ми в рази економимо свій час на кип’ятіння води. Якщо у вас немає електрочайника, або цей прилад вимагає заміни, тоді рекомендуємо вам уважно ознайомитися з нашою статтею, в якій говорити ми буде про те, як вибрати електрочайник за всіма правилами.

Вибираючи електрочайник важливо враховувати не тільки технічні параметри приладу, але й функціональні особливості, технології фільтрації, а також матеріали виготовлення.

Типи електрочайників

Для початку давайте розглянемо основні типи даних побутових приладів. А їх всього три:

  • чайники з нагрівачем закритого типу;
  • чайники з відкритим теном;
  • чайники – термоси

Типи електрочайників

Чайники з нагрівачем закритого типу

Такі прилади практичні і надійні, а все тому, що мають прихований нагрівач з нержавіючої сталі. Для збільшення терміну експлуатації нагрівач встановлюється в підставу чайника під тонкою металевою пластиною. А це означає, що немає прямого контакту з водою, і такий електрочайник прослужить удвічі більше, ніж його аналог з відкритим елементом.

Крім того відмітною особливістю такого чайника є наявність спеціальної підставки з роз’ємом, в якому розташований шнур електроживлення. Для того щоб включити прилад, досить встановити його на підставку і натиснути кнопку включення. Крім усього іншого подібний тип електрочайників дуже простий у догляді – металева пластина легко миється в теплій воді з використанням миючого засобу або харчової соди. Незважаючи на всі переваги, такий прилад має головний недолік – це високий рівень шуму при нагріванні води.

Чайники з відкритим теном

Прилади даного типу також є вельми популярними, але менш практичними і надійними. Нагрівальним елементом в таких чайниках є спіраль, виготовлена з нержавіючої сталі або хромованого алюмінію. Спіральний нагрівальний елемент більш складний у догляді, оскільки сприйнятливий до утворення накипу і сольових відкладень. До того ж вода в спіральних електрочайниках закипає повільніше. Термін служби таких приладів значно менше, ніж у їхніх прямих аналогів. До явних переваг чайників з відкритим елементом можна віднести їх безшумність при нагріванні води.

Чайники-термоси

 

Чайники-термоси

Такий тип чайників ще називають термопот, оскільки принцип їх дії заснований на утриманні тепла нагрітої води, на зразок термоса. Термосні електрочайники оснащені закритим елементом, а корпус приладу виконаний з міцного матеріалу, з високими показниками термоізоляції. Іншими словами, температура води в такому чайнику підтримується на рівні 90 градусів. Надалі, така вода може бути використана не тільки для заварювання гарячих напоїв, а й для приготування перших страв, а також харчування для дітей.

Об’єм

 

як правильно вибрати чайник

Більшість електрочайників мають об’єм колби 0,5 – 2 л. Приладу ємністю близько 1 л буде достатньо для сім’ї, що складається з 2-3 осіб. Чим менше води в чайнику, тим менше часу піде на її закипання. Для великої родини варто придбати електрочайник великого об’єму 1,5-2 л. Якщо ваша сім’я невелика, але при цьому ви любите часто приймати гостей, в такому випадку краще всього вибрати прилад великої ємності, що дозволить вам заощадити час і сили на нагрів води.

При виборі електрочайника важливо враховувати ще один показник – це мінімальний рівень води для нагрівання. Практично всі моделі чайників мають спеціальні ділення, для вказівки потрібного об’єму води. Тут необхідно дотримуватися чітких правил безпеки, використовуючи прилад. Кожен раз, включаючи чайник, перевіряйте рівень води (який не повинен бути нижче встановленого мінімального значення). Для кожного типу чайника передбачений свій мінімальний рівень: для приладів з відкритим елементом – 0,3 л, для приладів з закритим елементом – 0,5 або 0,7 л.

Потужність чайника

Наступний параметр вибору – це потужність приладу. Потужність електрочайника визначає швидкість нагріву води. Більшість моделей чайників мають робочу потужність в діапазоні від 0,6 кВт до 3 кВт. Потужність безпосередньо залежить від об’єму чайника, тому варто пам’ятати, чим більше об’єм води, тим потужніше прилад ви отримаєте. Чайники з відкритим елементом володіють меншою потужністю, ніж прилади з закритим нагрівачем.

З чого виготовлений корпус

Вибираючи електрочайник, зверніть увагу на те, з якого матеріалу виготовлений його корпус. Цей параметр безпосередньо впливає на кінцеву вартість приладу. Найчастіше для виготовлення корпусу застосовуються такі матеріали: скло, пластик, нержавіюча сталь і кераміка.

Пластиковий корпус

 

електрочайники із пластику

Електрочайники з пластиковим корпусом мають легку вагу і відрізняються широкою гамою кольорів (від світлих до яскравих тонів). Низька ціна – основна перевага чайників. Крім усього іншого у таких приладів є ряд недоліків. Головний недолік – низька міцність матеріалу. Незважаючи на те, що для виробництва корпусів використовується якісний пластик, часто він схильний до деформацій, сколів, тріщин і подряпин. Термін служби таких виробів може скласти 6-8 років. Крім того пластикові корпусу схильні осіданню накипу і солей, тому їх необхідно мити якомога частіше з використанням харчової соди.

Вартість чайників з пластиковим корпусом варіюється в діапазоні від 10 до 100 доларів залежно від фірми-виробника. Такі прилади представлені практично у всіх відомих виробників кухонних побутових приладів.

Скляний корпус

 

електрочайники зі скла

Крім моделей електрочайників з пластиковим корпусом на ринку представлений широкий вибір скляних приладів. Основними їх перевагами є естетична привабливість і екологічність матеріалу. А от низька ударостійкість – основний недолік таких чайників, які вимагають до себе дбайливого і обережного поводження. Часто при виготовленні скляних електрочайників використовується декілька матеріалів. Наприклад, корпус виконаний зі скла, а ручка – з пластику. Така комбінація матеріалів гарантує, що при нагріванні води, ручка чайника не нагріватиметься, а, отже, ймовірність опіку виключена.

Діапазон цін на даний тип чайників варіюється в межах 20 – 80 доларів. Виробниками продукції є: Bork, Polaris, Vitek, Scarlett та Rolsen.

Металевий корпус

 

електрочайники з нержавійки

Якіснішими приладами є металеві електрочайники. Вони є не тільки більш надійними і міцними, але і більш дорогими в порівнянні з пластиковими аналогами. Незважаючи на свою надійність, металевий корпус не має різноманітності кольорової палітри, та й згодом на його поверхні з’являються різні плями і потертості. Тому фахівці рекомендують якомога частіше полірувати корпус металевих електрочайників для додання їм природного блиску.

Електрочайники з металевим корпусом визнані найдорожчими, тому вартість таких приладів може складати від 25 до 350 доларів. Металеві чайники випускаються наступними брендами: Daewoo, Polaris, Philips, Tefal, Siemens та іншими.

Керамічний корпус

 

керамічний електрочайник

Електричні чайники з керамічним корпусом – це новинка, яка набуває все більшої популярності серед своїх конкурентів. Кераміка є самим екологічним матеріалом, в порівнянні з пластиком і металом. Незважаючи на те, що керамічний корпус чайників нагрівається досить довго, при цьому надійно зберігає тепло, а це означає, що вода в чайнику тривалий час залишатиметься гарячою. Недоліками подібних чайників можна назвати значну вагу і крихкість матеріалу, а також відсутність прозорих бічних вставок для того щоб контролювати рівень води. Основними виробниками керамічних електрочайників є: ETT, Tefal, Rolsen і Vitek.

Система фільтрації

 

вибрати електрочайник

При виборі електрочайника варто віддати перевагу приладу з більш надійною системою фільтрації. Це ж правило можна застосувати і до кавоварок. Фільтри для чайників можуть бути виготовлені з пластику, нержавіючої сталі і нейлону. У стандартний комплект входить 1, рідше 2 фільтра. Головне призначення фільтра – запобігання попадання бруду або сміття в чайник разом з водою. У більшості моделей встановлюється тільки один фільтр в носику електрочайника. Наявність фільтра забезпечує необхідний захист від попадання накипу при наливанні кип’яченої води в чашку або іншу ємність. Деякі моделі чайників оснащені триступеневої системою фільтрації.

Система безпеки

Більшість електрочайників оснащено простою, але надійною системою безпеки. Тепер навіть у тому випадку якщо ви забули вимкнути чайник, він вимкнеться автоматично після завершення процесу закипання води. Окремі моделі чайників можуть бути оснащені додатковим захистом від включення приладу за відсутності води в колбі, або коли чайник не встановлений на спеціальну підставку. Практично всі моделі мають прихований захист від отримання опіків, а також блокування включення приладу при не закритій кришці.

Додаткові функції чайника

 

як вибрати якісний електрочайник

Для зручності користування електрочайником виробники забезпечили прилади додатковими функціями.

  • шкала для контролю над потрібним об’ємом води, що заливається.
  • звуковий сигнал, який сповіщає про закінчення процесу кип’ятіння води.
  • фіксатори на кришці для запобігання виливання окропу.
  • світловий індикатор на ручці чайника, який сигналізує про робочий стан приладу.

Ми постаралися відповісти на питання про те, як вибрати електрочайник. Головне при виборі враховувати всі важливі параметри і характеристики даного приладу. Бажаємо вам вдалих покупок і приємного чаювання!

 
 

Китчен мастер

ОВОЩЕРЕЗКА KITCHEN MASTER МУЛЬТИСЛАЙСЕР