Як вибрати духову шафу?

Як вибрати духову шафу

Духова шафа є важливою частиною сучасної кухні. Тепер процес приготування смачних і корисних страв для всіх членів родини стає ще простіше і комфортніше. Магазини побутової техніки пропонують сучасному споживачеві широкий асортимент вбудованих або незалежних духових шаф, що відрізняються величезною кольоровою гамою і споживчими характеристиками.

Тому якщо ви прийняли важливе рішення про покупку духової шафи для своєї кухні, тоді наша стаття про те, як вибрати духову шафу, допоможе вам розібратися в цьому непростому питанні.

Тип управління духової шафи

За типом управління духові шафи розрізняються на залежні і незалежні. Тип управління безпосередньо залежить від особливостей конструкції духовки.

Духові шафи залежного типу (Вбудовані духові шафи)

 

Вбудовані духові шафи

У залежному вигляді пристрою – варильна поверхня і духовка з’єднані одним спільним блоком управління, тому духова шафа повинна знаходитися безпосередньо під варильною поверхнею. Вбудовані духовки ідеально підійдуть для малогабаритних кухонь в цілях економії простору.

Духові шафи незалежного типу

 

Духові шафи незалежного типу

Більш широкі можливості пристрою і розташування духової шафи вам надасть незалежний тип управління. Незалежна духова шафа може бути використана окремо від варильної поверхні, власне кажучи, і встановлюватися вона може в будь-якому місці вашої кухні. Для великих кухонь можна вибирати моделі духовок незалежного типу.

Тип нагріву

Розрізняються духові шафи і за типом нагріву, а їх всього два: електричний і газовий.

Духові шафи з електричним типом нагріву

 

як вибрати духову шафу електричну

Такий вид пристроїв відрізняється можливістю установки необхідної температури з похибкою в 5С?. Крім того електричні духовки здатні підтримувати робочий температурний режим від 35 до 300 градусів. Звідси визначається й основний недолік подібних пристроїв – їх надмірне енергоспоживання.

Електричні духові шафи найчастіше можуть бути виконані в 2 варіантах: багатофункціональні і статичні пристрої.

Багатофункціональні духові шафи

Багатофункціональні духовки являють собою пристрої з т.зв. конвекцією. Такі пристрої оснащені великою кількістю ТЕНів, як правило, від 2 до 4 шт., А також турбіною або вентилятором на задній частині шафи. Це дає можливість господині готувати їжу одночасно на декількох рівнях, завдяки вентилятору або турбіні відбувається посилена конвекція гарячого повітря по всьому периметру духовки. Духові конвекційні шафи мають велику кількість режимів для приготування різноманітних страв.

Статичні духові шафи

Подібні духові шафи часто оснащені декількома нагрівальними елементами, які розташовані зверху і знизу. Залежно від обраного режиму, можна використовувати або верхній, або нижній ТЕН, або ж комбінація гриля і нижнього нагрівального елемента. Найбільш часто саме такий вид конструкції духовки є найбільш затребуваним.

Існують також шафи, які оснащені нагрівальними елементами кільцевої форми. Дані елементи розташовані на задній панелі духовки, що є досить ефективним варіантом, оскільки дозволяє вентилятору переміщати гаряче повітря через кільце і розподіляти його по всьому об’єму.

Духові шафи з газовим типом нагріву

 

духова шафа газова

Газові духові шафи – це більш економічно вигідний варіант у порівнянні з електричними духовками. Однак вони анітрохи не поступаються за своєю практичності і функціональності попереднім.

Часто виробники газових духовок пропонують найбільш поширений варіант пристроїв, оснащених нагрівальним елементом (верхнім або нижнім). Крім того в подібному варіанті духової шафи абсолютно відсутня вентилятор (та він тут, власне кажучи і не потрібний).

У більш дорогих моделях може бути присутнім функція додаткової циркуляції повітря для більш ефективного та рівномірного приготування їжі.

Габарити духових шаф

Перш ніж вибрати духову шафу, варто визначитися з потрібними габаритами. Практично всі сучасні моделі духових шаф представлені стандартних габаритів з шириною близько 60 см і висотою – 50-60 см. Однак зустрічаються моделі з шириною від 70 до 110 см.

Матеріал для внутрішнього покриття стін

 

вибрати духову шафу

Для внутрішнього покриття стін духових шаф найчастіше використовують надійні та зносостійкі матеріали, які легко піддаються якісному та ефективному очищенню. Найбільш поширеним матеріалом для внутрішнього покриття стінок є матеріал з антипригарним шаром під назвою Granit Email.

Варіанти очищення духових шаф

 

яку вибрати духову шафу

Природно, що після процесу приготування їжі внутрішня робоча поверхня духовки забруднюється і потребує своєчасної очищенню. У духових шафах застосовується два варіанти очищення: каталітична і піролітична.

Каталітичне очищення

Каталітичне очищення є найпоширенішим способом. Поверхня пластин шафи пориста, і часто в цих порах скупчуються різні відкладення і бруд. Необхідно просто на деякий час залишити духовку включеною, щоб всі відкладення вигоріли. Однак такі духовки дуже недовговічні – їх вистачає в середньому на 5 років. Але в міру необхідності вони можуть бути замінені у сервісному центрі.

Піролітичне очищення

Існує інший спосіб очистити шафа – ефект піролізу. Працює за принципом каталітичного очищення, але в даному випадку температура розігріву становить 500 градусів і відкладення на поверхні також вигорають, перетворюючись на попіл. Після очищення внутрішню поверхню стінок шафи необхідно акуратно протерти серветкою. Відповідно і вартість таких шаф виявиться вищою.

Існують і інші різні способи очищення від забруднень. У деяких шафах застосовується жаростійке емалеве покриття. Досить просто налити в деко води і включити духовку. Вода стане випаровуватися і очистить поверхню.

Функціональні можливості духових шаф

 

Функціональні можливості духових шаф

Для приготування різноманітних страв духові шафи підтримують безліч важливих і потрібних функцій. Для того щоб купити духову шафу максимально функціональний, визначитеся з набором основних функцій.

Функція швидкого розморожування. Ця функція дозволяє швидко розморозити необхідні продукти в прискореному режимі. Цього можна домогтися, одночасно включивши всі елементи. Якщо необхідна температура в шафі буде досягнута, режим відключиться автоматично і перейде в початкову задану програму.

Функція гриль. Завдяки функції гриль ви легко і швидко зможете приготувати улюблені страви з чудовою і хрусткою скоринкою.

Таймер. Функція відліку часу приготування є основою практично в будь-якій сучасній кухонній техніці, навіть у газовій плиті, духова шафа не є винятком. Таймер дозволяє виставляти заданий час, необхідне для приготування потрібного страви.

Функція обдування холодним повітрям. Така функція дозволяє забезпечити повну безпеку використання духовки під час приготування страв. Холодне повітря виходить через спеціальні отвори, що знаходяться в бічних стінках шафи, охолоджуючи поруч предмети, що знаходяться поруч.

як правильно вибрати шафу духову

При виборі духової шафи обов’язково поцікавтеся у продавця щодо наявності всіх необхідних документів: паспорта на пристрій, гарантійного талона та інше.

Ми сподіваємося, що інформація щодо того, як вибрати духову шафу, допоможе вам у вашому непростому виборі. Робіть покупки легко і з задоволенням!

 
 

Китчен мастер

ОВОЩЕРЕЗКА KITCHEN MASTER МУЛЬТИСЛАЙСЕР