Як правильно вибрати мікрохвильову піч

Як правильно вибрати мікрохвильову піч

Прискорюваний з кожним десятиліттям ритм життя стимулює наші пошуки нових способів економії особистого часу на забезпечення свого побуту. Тому на ринку побутової техніки майже кожен день з’являються все більш складні і вдосконалені побутові та кухонні прилади, які можуть допомогти нам вирішити побутові проблеми. Розглянемо тему мікрохвильових печей – як вибрати і яку вибрати мікрохвильову піч, та які параметри потрібно враховувати.

Завдяки видатним споживчим властивостям цього кухонного приладу, інтерес до нього так і не слабшає!

Що таке мікрохвильова піч і які принципи її роботи?

Продукти в камері печі обробляються мікрохвилями, а не високою температурою, як в інших печах. Мікрохвильове випромінювання забезпечує вбудований агрегат – магнетрон. Хвилі, що випромінюються магнетроном, змушують молекули води в продуктах коливатися з астрономічною швидкістю, виділяючи величезну енергію. Ця енергія і нагріває молекулярну воду в продуктах.

Виходячи з такого незвичайного способу термічної обробки їжі, стає зрозуміло, що продукти готуються без втрати вологи та корисних речовин, оскільки хвилі обробляють їх на молекулярному рівні. Це найважливіша перевага даного кухонного гаджету!

Найперші моделі мікрохвильових печей не могли формувати на стравах красиву і хрустку, таку улюблену всіма, скоринку. Але сучасні моделі можуть забезпечити нам і таке приготування! Адже різниця між поколіннями цих апаратів величезна!

Яку вибрати мікрохвильову піч

Відповідну модель слід вибирати, враховуючи Ваші переваги в їжі. Погодьтеся, якщо Ви потребуєте лише підігріві страв або швидкого розморожування продуктів, то можна обійтися простою моделлю невеликого об’єму.

Якщо ж Ви хочете використовувати можливості приладу по повній, то Вам необхідно вивчити особливості різних моделей і вибрати ту, яка найбільш відповідає Вашим потребам.

За обсягом і розміром

Моделі розрізняються, перш за все, за обсягом: від невеликих (всього 9 літрів) до дуже великих – в 41 літр. Вибираючи, Ви повинні брати в розрахунок кількість членів сім’ї, для яких готуватимуться страви. Для сім’ї з 3-4 чоловік оптимальний обсяг – 25-27 літрів, у разі якщо пічка буде активно використовуватися для приготування їжі, а не тільки для її підігріву.

Зрозуміло, що від обсягу приладу залежить і його розмір. Перед походом по магазинах визначте місце розміщення нового кухонного предмета і зробіть необхідні заміри. Можливо, що для моделі об’ємом 27 літрів Ви не знайдете місця. Тоді доведеться вибирати прилад меншого обсягу і розміру.

По харчових перевагах

Якщо Вас цікавить здорова їжа із збереженням максимуму корисних речовин, то мікрохвильова піч, безсумнівно, допоможе Вам! У цьому випадку досить вибрати прилад підходящого обсягу і тільки з режимом СВЧ. Ваш стіл буде зоною «free» від канцерогенів!

Якщо ж Ви прагнете ще й до красивого (і звичного!) зовнішнього вигляду і смаку їжі, то доглядайте модель ще й з функцією «гриль».

Різновиди грилів в НВЧ-печах

Мікрохвильові печі з грилями – дуже популярна кухонна техніка! Багато сімей використовують їх можливості не тільки для приготування м’ясних і рибних страв, а й для випікання хліба, здоби і десертів. Вбудовані нагрівальні елементи бувають двох типів:

Теновий гриль

 

Теновий гриль

Тен зручний тим, що його можна встановлювати в потрібне для готування продукту положення. Тобто теновий гриль можна опускати або піднімати, встановлювати на задній стінці шафи або нахиляти. Моделі з нагрівальним теном і коштують не так вже й дорого.

Деякі грилі оснащені справжнім вертелом. Найчастіше це вертикальні вертельні грилі.

Кварцовий гриль

Кварцовий гриль не займає багато внутрішнього об’єму печі, якщо порівнювати з теновими моделями. До того ж Ви заощадите електроенергію, тому що він швидко досягає робочої потужності. У чищенні він набагато практичніше, ніж тени – тому і ціни на такі моделі вище.

Але який у цьому всьому сенс, якщо у Вашій кухні вже є хороша духова шафа, де Ви можете приготувати ароматну їжу з красивою засмаженою скоринкою? Використовуючи просту СВЧ-пічку для доведення продуктів до готовності, Ви зможете поставити на кілька хвилин їх в духовку і отримати свою улюблену скоринку!

І навіщо нам усі ці складності, якщо прогресивні виробники мікрохвильових печей можуть запропонувати нам універсальну машину, в якій поєднані функції обробки продуктів НВЧ, грилем і гарячим повітрям? Обдування страв гарячим повітрям забезпечує конвектор (вентилятор), завдяки якому, спільно з НВЧ-випромінюванням, продукти обробляються гарячими потоками повітря і покриваються все тієї ж красивою скоринкою.

За споживчими властивостями

Багато людей зараз замислюються про своє здоров’я і намагаються скласти собі програму оздоровлення, в якій головну роль відіграє харчування. Мікрохвильові печі можуть значно скоротити Ваш шлях до здоров’я. У цьому і полягає їх «великий плюс».

Режими роботи

Для приготування корисної їжі досить вибрати апарат з НВЧ-режимом відповідного розміру і готувати їжу, яку можна буде по праву назвати «харчуванням». Гриль тут буде тільки заважати. Конвекційний режим необхідний у випадку, якщо Ви часто готуєте домашню випічку і хліб.

Режими роботи

Якщо ж у пріоритеті зручність, швидкість приготування і універсальність, то Вам підійде машина з усіма функціями: СВЧ, грилем і конвекцією. Фактично, Ви зможете один продукт приготувати 5-ма різними способами:

  • НВЧ-випромінюванням;
  • За допомогою гриля;
  • НВЧ і грилем;
  • Грилем;
  • НВЧ і конвекцією.

Внутрішнє оздоблення печі

До споживчих властивостей даного приладу належить і внутрішня обробка камери мікрохвильовки. Внутрішнє покриття буває 4-х видів:

Особливо міцна емаль, за якої досить легко доглядати. Чим дорожче модель мікрохвильової печі з такою обробкою, тим більш міцна емаль.

  • Фарба «під емаль» – «демократичний» внутрішній оздоблювальний матеріал, що впливає на «народні» ціни деяких моделей мікрохвильовок. Таке покриття може служити протягом досить тривалого часу, якщо Ви купуєте подібну модель для підігріву їжі або для швидкого розморожування продуктів. Зрозуміло, що високі температури протягом тривалого часу таке покриття швидко руйнують.
  • Кераміка, яка є дуже міцним покриттям, за яким до того ж легко доглядати. Щільність і гладкість матеріалу перешкоджає глибокому забрудненню його поверхні. Недолік керамічного покриття – крихкість матеріалу, але пошкодити його досить складно.
  • Нержавіюча сталь – красиве, міцне і термостійке покриття, яке часто застосовують у приладах з грилем і конвектором. Догляд, звичайно, вимагає зусиль, адже повернути металу колишній блиск не так-то і просто, але цілком здійсненно. Нержавіюча сталь

За необхідності

За необхідності ми купуємо піч замість тієї, що зносилася або зіпсувалася, а також, якщо хочемо йти в ногу з часом і прагнемо мати останні розробки кухонної техніки.
Яку ж новітню мікрохвильову піч вибрати? Крім всіх перерахованих вище режимів, виробники пропонують ще два: «Подвійне випромінювання» і «Крісп».

Крісп – означає «скоринка», в перекладі з англ. Деякі виробники настільки хочуть догодити уподобанням покупців, що пропонують додатковий елемент до апарату – спеціальну металеву тарілку, яка мікрохвилями розігрівається до 200 градусів і стає сковородою, правда, з щадним режимом смаження!

Подвійне випромінювання – означає, що джерел випромінювання в апараті два. Виробники переконують нас у тому, що таким роздвоєнням підвищується ККД печі. Можливо, це правда, але поки достеменно не доведена.

Яку вибрати систему управління мікрохвильовою піччю

Важливий для багатьох покупців момент – система управління функціями приладу. Управління буває механічним (кнопковим), сенсорним і електронним.
Механічне управління – рукоятками або кнопками Ви задаєте машині програму (потужність і час), і вона її виконує.

 Механічне управління

Сенсорне управління – зовні подібно механічному, тільки кнопки не видно, а управління здійснюється простим дотиком до написів або кружечок на панелі. Але головна перевага сенсорних машин полягає в тому, що сенсори визначають точну вагу продукту і точний час початку приготування, тобто коли волога в продукті досягає 100 градусів.

Сенсорне управління

Користувачі таких моделей повинні тільки вказати вид продукту і стартувати, натиснувши кнопку. Дисплей почне відраховувати час, що залишився до повного приготування страви.

Електронне управління – це вже подобу діалогу техніки з користувачем! Дисплей підказує, що потрібно робити після вибору продукту та режиму приготування. Самі прогресивні виробники постачають деякі свої моделі навіть голосовими підказками.

Електронне управління

У висновку хотілося б підкреслити, що будь-яка побутова техніка, що знаходиться в будинку, є показником рівня практичності своїх власників. Те ж саме можна сказати і про мікрохвильові печі.

Тому, перед тим як вибрати вподобану мікрохвильову піч, згадайте про свої основні цілі. Навіщо платити за непотрібне і завантажувати свій життєвий простір практично невикористовуваними предметами?