Квашені помідори – доступний делікатес

Квашені помідори - доступний делікатес

Історія квашення овочів сягає своїм корінням сивої давнини. Наші діди і прадіди солили і квасили зібрані з городу овочі і до самої весни ласували ні з чим не порівнянними, можна сказати делікатесними на смак, продуктами. Історично для соління і квашення використовувалися дерев’яні бочки, в яких овочі просочувалися неповторним ароматом.

Рецепт приготування квашених помідорів

Хімічно основа процесу квашення помідорів – використання соляного розчину як консерванту і молочно – кислих бактерій, завдяки яким проходить ферментація. Овочі змінюють свій смак, а розсіл, в якому вони зберігаються за своїми властивостями може дати фору багатьом препаратам, які усувають похмільний синдром.

Зараз досить рідко можна зустріти такий раритет як дубова бочка, але рецепт цілком застосовний і в сучасних умовах. Помідори можна квасити в будь-якій зручній вам посуді: підійдуть скляні бутлі, керамічні діжки різного розміру, емальовані відра. Принципове також питання наявності льоху – квашені овочі довго зберігаються тільки на холоді. Якщо у вас є льох – вважайте проблему вирішеною. Якщо ж льохи нема – зберігати соління доведеться в холодильнику, так що кількість буде все ж обмеженою.

Для приготування квашених помідорів будуть потрібні безпосередньо помідори в кількості 10 кг – рівномірно червоні, приблизно однакового розміру, без білого стовбура всередині. Деякі вважають за краще помідори-сливи, деяким до душі круглі помідори, але обов’язковою умовою все ж можна визначити цукристість овочу. Помідори повинні бути досить солодкими – тоді кінцевий продукт буде смачний і не затримається на столі.

Крім самих помідорів для закваски потрібно сіль – звичайна, нейодована. І спеції: незамінна річ – «віник» з пряних трав, який можна купити у бабусь на ринку. Багаторічний досвід зробив їх справжніми професіоналами складання даного букета. Листя хрону, парасольки кропу, гілочки вишні і смородини, фенхель – від того, наскільки якісним цей букет, буде залежати аромат соління. Також знадобиться часник, чорний перець горошком, гвоздика, горошини запашного перцю, лавровий лист.

Підготовка до закваски помідорів проста: овочі і спеції перебираються, ретельно промиваються, «віник» буде потрібно попередньо порізати на невеликі шматочки і перемішати.

У добре вимиті і висушені банки на дно укладають трави і спеції, потім укладають помідори, намагаючись добре заповнити простір, але разом з тим не роздавлюючи овочі. Часник додають разом з помідорами, причому зубки очищати необов’язково. Зверху в ємність також укладають шар пряних трав. Далі банку заливають охолодженим розсолом, приготовленим з розрахунку 500-600 гр солі на 10 літрів води і залишають у кімнаті на 3 дня. По закінченні цього часу, ємності з помідорами прибирають на холод – в льох або в холодильник. Подальший процес йде при низькій температурі, а через 3-4 тижні можна буде починати пробувати отримані квашені помідорчики.