Брусничний морс для немовлят

Грудне вигодовування, суміші, діатез, прикорм і питво для малюка – основний перелік улюблених тем про харчування на форумах молодих батьків. Серед альтернатив, якими можна поїти дитину, найчастіше зустрічається ромашковий чай, компот із сухофруктів і ягідний морс, наприклад, брусничний морс для немовлятка. Чи не заподіють ягоди шкоди, як ввести новий напій в раціон дитини і як вірно його приготувати – про все це ми розповімо вам сьогодні.


У різних дітей різна швидкість дозрівання більшості систем організму. З усіх внутрішніх органів шлунково-кишковий тракт, мабуть, найскладніша система, де здійснюються не тільки очевидні процеси травлення і перетравлення їжі, що поступає, а й формується імунітет.

Брусничний морс для немовлят

Тому з будь-яким новим продуктом у харчуванні дитини до року головним правилом стає обережність. Виконати це правило легко, якщо вводити новинку плавно, будь то кожен наступний продукт з прикорму після 6 місяців, або нове пиття протягом усього року.

Є різні думка щодо необхідності допаювати тих немовлят, які знаходяться на природному вигодовуванні. У більшості випадків дослідним шляхом мами все ж приходять до висновку, що допоювання має сенс.

У тих же випадках, коли немовля перебуває на штучному вигодовуванні, допоювати рекомендує більшість педіатрів.

І тут постає питання, чим же поїти. Всім відомі рецептури пиття на першому році життя – це кріпова водичка, ромашковий чай, компот із сухофруктів і морси з ягід.

Чи корисний брусничний морс для немовлят?

 • Як і в більшості ягід, цінність брусниці у високому вмісті вітаміну С, бета-каротину і фолієвої кислоти.
 • У той же час в харчуванні немовлят значущим питанням залишається потенційна шкода від введення нового продукту, особливо для шлунково-кишкового тракту, нирок і у зв’язку з алергією.
 • Брусничний морс можна вживати немовлятам і дітям з гастритами і проблемним кишечником зі схильністю до проносів.

Виходячи з медичної статистики по алергенність головного інгредієнта, дитячий морс з брусниці входить до групи середньої алергенності. Продукти цієї групи вимагають обмеження. У неї також входять улюблені  журавлина, чорниця і чорна смородина.

Чи корисний брусничний морс для немовлят

Це означає, що морси, в тому числі і брусничний, не повинні ставати основним питвом грудних дітей. Починаючи з 6-8 місяців до року, вони можуть бути використані зрідка (2-3 рази на тиждень) як варіант вітамінізації дитячого меню.

Дітям без алергічного фону після півтора років можна потроху давати вже не тільки брусничний морс, але і ягідні рецептури більш насичених компотів, соус з брусницею для каш та сирків, киселі і деякі види десертів, де брусниця виступає головним компонентом (желе, йогурт, льодяники) .

Як приготувати брусничний морс для немовлят

Інгредієнти

 • Вода чиста, питна, без газу – 1 л
 • Ягоди брусниці – 2-3 ст.л.
 • Фруктоза – 2-4 ч.л.

Приготування

 1. Брусницю моєму в проточній воді за допомогою друшляка;
 2. В емальованій каструлі доводимо до кипіння воду;
 3. У киплячу воду засипаємо брусницю і проварюємо під кришкою на середньому вогні протягом 5 хвилин;
 4. Отриману рідину проціджуємо через сито, пом’явши ягоди;
 5. Додаємо фруктозу, даємо охолонути і використовуємо за призначенням;
 6. Зберігаємо морс в холодильнику, не більше доби.

Брусничний морс для дітей у віці після 1,5 років може бути більш концентрованим або містити інші ягоди і фрукти (бажано не більше 3 компонентів в одному напої).

Вибираючи дитячий морс з брусниці, необхідно знати міру в прагненні збагачувати меню вітамінами. Балансуючи між теоретичною користю та індивідуальними особливостями вашої дитини, ви повинні прагнути до максимальної інформованості про вплив продуктів на організм, що розвивається. І тоді брусничний морс зможе стати корисним навіть для немовлят після 6 місяців.

 
 

Китчен мастер

ОВОЩЕРЕЗКА KITCHEN MASTER МУЛЬТИСЛАЙСЕР