Як зробити метелика з паперової серветки

Чудово сервірований стіл — це не тільки вишуканий фарфор і столові прилади, або грамотно підібраний текстиль. Крім текстилю, стіл перетворюють оригінально складені серветки, тому вміння красиво загорнути серветки — необхідний навик гостинної господині. Це дуже захоплююче заняття вам сподобається настільки, що ви будете колекціонувати нові і нові способи їх складання.

Як зробити метелика з паперової серветки
Як красиво загорнути серветки перед торжеством? Звичайно, заздалегідь, щоб не поспішати перед приходом гостей і прикрасити кожен прилад додатковими елементами декору. А хіба красивий метелик з яскравого паперового квадрата — не елемент дизайну? Давайте подивимося, як красиво загорнути паперові серветки у формі метелика — з яскравими крильцями і довгими вусами.

Необхідний інструментарій для створення паперового метелика:

Упаковка великих тришарових паперових серветок. Вибирайте вироби яскравого забарвлення — однотонні або з принтом. Уявіть, який вигляд буде мати цей елемент на тарілці. Або підбирайте під колір декор порцеляни.

Гнучкий дріт, здатний утримати форму, обклеєний стрічкою, вирізаний з тієї ж паперової серветки.
Достатня площа стільниці, де ви зможете працювати, не боячись змахнути зі столу тарілку або вазу.
Ваше бажання здивувати своїх домашніх і гостей.

Як красиво загорнути метелика з паперової серветки

 1. Перш, ніж почати роботу, підготуйте дріт для «вусиків» метелики. Для цього наріжте дріт шматочками довжиною 12-15 см. Одну серветочку розшаруйте і лицьовий квадрат наріжте смужками шириною в 1,5-2 см. Занурте шматок дроту в клей ПВА і оберніть його серветкові смужкою. Відкладіть всі «вусики» підсихати. Зробіть стільки заготовок, скільки «метеликів» ви маєте намір скласти. Також ви можете придбати спеціальний вощений шнур в магазинах рукоділля або скрапбукінгу.
 2. Беремо перший квадрат, розгортаємо його і розгладжуємо на столі лицьовою стороною до поверхні столу. Робимо дві зустрічні поздовжні складки, отримуючи вузький прямокутник.
  Як красиво загорнути метелика з паперової серветкиметелика з паперової серветки
  Вільні кінці верхньої половини квадрата відвертаємо косою складкою і загладжується пальцями. зробити метелика Те ж саме повторюємо з нижньою половиною. Ставимо якийсь фіксуючий предмет на верхні складки.фіксуючий предмет
 3. З нижніх складочок починаємо формувати «крильця» метелика. Для цього, звертаємо їх, захоплюючи всю їх ширину, відкритими гофрованими загинами шириною приблизно 3 см. Всього у нас виходить 8 складочок з 4-ма ребрами. Злегка загладжуємо їх і переставляємо фіксуючий предмет у центрі цієї заготовки.починаємо формувати «крильця» метеликавиходить 8 складочок
 4. На цьому етапі формуємо верхній край «крил» метелика. Якщо на нижній частині квадрату з серветки ми робили відкриті складки, то на верхній — закриті. Тобто вгорі звертаємо серветку трубочкою до середини. В середині гофровані та закриті складки зустрічаються. . Перевертаємо роботу на зворотний бік і не складаємо верхню і нижню всередину, а навпаки — відкриваємо їх назовні.формуємо верхній край «крил» метелика
 5. Знову перевертаємо роботу і, притримуючи пальцями центр складок, вільною рукою прикладаємо підготовлений затискач з дроту, захоплюємо всю збірку джгутом і легко скручуємо його у центру одним витком, фіксуючи всю конструкцію. фіксуючи всю конструкціюБільше одного витка не робіть, щоб цей предмет сервірування можна було легко розгорнути перед прийомом їжі. Вільні кінці дроту загинаємо в кільце, імітуючи довгі вусики» метелика.імітуючи довгі вусики» метелика
 6. Повторюємо всі маніпуляції з запланованим кількістю приладів. Скільки «метеликів» буде пурхати над вашим святковим столом! Ми докладно розглянули, як красиво загорнути паперові серветки у формі метелика, а тепер залишилося тільки розкласти по тарілках і зустрічати довгоочікуваних гостей!

загорнути паперові серветки у формі метелика

Покроковий майстер клас створення метелика з паперової серветки

 

Кілька правил етикету у використанні серветок за столом

 • Фігура з паперових квадратів подається на тарілці для використання! Не можна відкласти її, не розгортаючи. По-перше, це неувага до господині, яка намагалася вас здивувати, а по-друге, можна уславитися людиною неохайною. Серветка дається для того, щоб ви витирали губи або пальці під час їжі.
 • Не можна робити розмашисті рухи при розгортанні складеного в певну форму столового предмета або трясти ним над тарілкою.
 • Це предмет гігієни, але не варто активно ним витиратися, а слід лише легко промокувати губи.
 • Розгорнути серветку можна тільки після подачі першої страви. Якщо ж стіл уже заставлений стравами, то робити це можна тільки слідом за господарем будинку.
 • Ніколи не заправляйте паперову серветку за верхній край одягу (комір).
 • Залишаючи стіл, залишайте акуратно складений предмет гігієни зліва від тарілки або на сидінні стільця.