Як вибрати витяжку для кухні?

Як вибрати витяжку для кухні

Сучасні господині, які звикли до зручної кухні, залишаються незадоволеними тим, що запах, нехай навіть і дуже приємний, поширюється по всій квартирі. Дуже красиві і зручні плити і духовки використовуються легко і з задоволенням для приготування улюблених страв, але перешкодити поширенню запахів вони, на жаль, не можуть. Це під силу іншому кухонного пристрою — витяжці. Залишається дати відповідь на важливе питання: як вибрати витяжку для кухні, щоб отримати дійсно надійну помічницю?

Попит на витяжки для кухні присутній завжди. В даний час виробники, використовуючи сучасні технології, вдалий дизайн і високоякісні матеріали, пропонують просто величезний вибір витяжок. І для того, щоб вибрати кращий варіант, слід отримати необхідні знання щодо даного товару.

На виробництві КБТ спеціалізується безліч компаній. У деяких з них відсутні необхідні виробничі потужності, тому виготовленням продукції під їх торговою маркою здійснюють підрядники. До таких компаній відносяться такі відомі гіганти, як: FABIANO, Cata, MAAN, Arco ISola, Fox, Jet Air, Elica та інші.

Як вибрати витяжку на кухню з урахуванням всіх параметрів? Для початку визначимося з основними з них:

 • Тип витяжки;
 • Принцип роботи;
 • Місце установки;
 • Розміри;
 • Потужність;
 • Продуктивність;
 • Тип управління;
 • Варіанти освітлення;
 • Рівень шуму.

Тип витяжки

Перше на що звертають увагу при виборі витяжки на кухню — це на тип пристрою. За типом конструкції сучасні витяжки розділяють на купольні (камінні), плоскі (підвісні), що вбудовуються (модульні і телескопічні).

Купольні витяжки

Купольні витяжки

Купольна витяжка камінного типу має круглу форму і встановлюється на стіну або під стелею над газовою плитою, оснащена спеціальним повітроводом для видалення неприємних випарів і зайвих запахів. Такий тип пристрою може бути представлений в трьох варіантах виконання — кутовий, острівний і камінний.

Кутові купольні витяжки часто встановлюються над плитою, розташованої в кутку кухні, однак при цьому є менш поширеним варіантом.
Острівні купольні витяжки встановлюються виключно над плитою, яка розташована посередині кухні (т.зв. кухні «європейського типу»), із застосуванням телескопічною труби, завдяки чому можлива не тільки фільтрація повітря, але і відведення неприємних запахів.

Камінні купольні витяжки монтуються над плитою, розташованої безпосередньо біля стіни.
Пристрої купольного типу можуть бути металевими, металевими зі скляними вставками, металевими з дерев’яними вставками.

Плоскі витяжки

 

Плоскі витяжки

Плоскі витяжки підвісного типу є найбільш простими і бюджетними варіантами. Вони призначені для глибокого очищення повітря від сторонніх запахів завдяки наявності змінних фільтрів. Додатково такі прилади можуть оснащуватися повітроводом, проте в деяких моделях він повністю відсутній. Плоскі витяжки підвісного типу встановлюються безпосередньо на стіну, або в кухонні меблі (наприклад, в підвісну шафу). Як правило, плоскі витяжки для кухні мають додаткові козирки для більшого захоплення повітря.

Вбудовані витяжки

 

Вбудовані витяжки

Витяжки встановлюються всередині кухонної гарнітури, тим самим дозволяючи органічно вливатися в загальний дизайн кухні. Пристрої можуть бути модульного і телескопічного типу.
Телескопічна вбудована витяжка часто встановлюється в підвісну шафу, оснащена висувною панеллю з автоматичним включенням в запрограмованому робочому режимі. Тобто для того щоб скористатися приладом, досить відкрити дверцята шафи і висунути передню панель.

Модульна витяжка вбудованого типу встановлюється за тим же принципом, що і телескопічна, до того ж має схожу з нею конструкцію з єдиною відмінністю — передня панель не висувається.
Як правило, вбудовуються витяжки можуть комплектуватися двома робочими моторами, складними багаторівневими фільтрами, виконаними з якісного алюмінію.

Принцип роботи кухонної витяжки

За принципом роботи всі сучасні витяжки для кухні діляться на дві категорії: проточні та циркуляційні.

яка витяжка краща

Витяжки проточні

Дана категорія витяжок для виведення відпрацьованого повітря використовують вентиляцію і повітровід. Дешеві моделі можуть мати змінні дешеві фільтри або зовсім їх не мати. Дорогі моделі проточних витяжок оснащуються якісними фільтрами для грубого / м’якого очищення для більш ефективного очищення повітря. Відмінною особливістю проточних витяжок є їх підвищена продуктивність.

Циркуляційні витяжки

Такий тип пристрою робить забір повітря, пропускаючи його через надійну систему фільтрації, після чого виводить його з приміщення. Витяжки циркуляційного типу можуть бути оснащені металевими фільтрами, здатними видаляти жирові випаровування, кіптява і неприємні запахи. Додатково пристрої оснащуються фільтрами тонкого очищення (з додаванням вугільних компонентів), призначеними для очищення повітря від різких і неприємних запахів. Внаслідок своєї недовговічності, вугільні фільтри в циркуляційних витяжках підлягають частій зміні, та й продуктивність пристроїв набагато нижче в порівнянні з їх проточними аналогами. Унаслідок відсутності повятроводу, такі витяжки є більш дешевими і простими в монтажі.

Місце встановлення кухонної витяжки

 

Місце встановлення кухонної витяжки

Питання вибору місця монтажу витяжки на кухні є не менш важливим при виборі даного пристрою. Як ми вже згадували раніше, більшість витяжок можуть мати кілька варіантів установки: стельове (острівна), настінне, настільне і кутове.

Розміри

При виборі кухонної витяжки варто правильно визначити потрібний розмір пристрою. Стандартними розмірами прийнято вважати ширину, рівну ширині виручених поверхонь — 0.5, 0.6 і 0.9 м. Нестандартними розмірами витяжок є ширина 110 і 120 см. Такі пристрої можуть стати стильним елементом інтер’єру великогабаритних кухонь.

Потужність

Як вибрати кухонну витяжку по потужності? Для того щоб ваша помічниця ефективно виконувала поставлені перед нею завдання, необхідно враховувати робочу потужність пристрою (потужність мотора). Для того щоб визначити потрібну потужність, можна скористатися простими розрахунками: перемножити всі множники (загальну площу кухні, висоту стель і коефіцієнт, що дорівнює 10).
Приклад: площа кухні (S) — 10 кв.м, висота стель (H) — 3 м. Потужність витяжки становитиме: (10 х 3) х 10 = 300 куб.м. / рік.

Продуктивність кухонної витяжки

 

Продуктивність кухонної витяжки

Продуктивність витяжки — важливий параметр, що визначає загальний обсяг повітря, що виводиться з приміщення за одиницю часу. Вибираючи витяжку, варто враховувати поверховість будівлі, в якому вона буде функціонувати. Також важлива довжина повітроводу і ступінь його забруднення. Крім того, важливо враховувати, наскільки різняться температури у вентиляційному каналі будівлі. Визначивши всі ці фактори, можна прорахувати робочу продуктивність витяжки, використовуючи нижченаведену формулу.

Продуктивність витяжки = (площа кухні х висоту стелі) х 1,3 х 12.

1,3 — коефіцієнт min. запасу потужності;
12 — норма повітрообміну (встановлена СЕС).

 • Приклад: площа кухні — 6 кв.м, висота стелі — 2,7 м.
 • Продуктивність — (6 х 2,7) х 1,3 х 12 = 252,72 куб.м./ч.

Для розрахунку продуктивності витяжки в режимі очищення повітря, необхідно враховувати коефіцієнт (min) запасу для усунення жиру, кіптяви і неприємних запахів. Він має значення — 1,5.

Важливо пам’ятати, що продуктивність також змінюється і від умов експлуатації пристрою. Тут важливо враховувати два параметри — продуктивність витяжки, підключеної / не підключеної до повітропроводу. Варто враховувати те, що друге значення є найбільш близьким до реальних умов експлуатації. І, як правило, виробники вказують обидва цих параметра.

Особливе значення також має автоматичний режим роботи. Максимальна ефективність — це коли витяжка включається одночасно з плитою. А ось вимикатися вона повинна пізніше. Завдяки новим технологіям можна вибрати витяжки з автоматичним відключенням через встановлений часовий проміжок. Наприклад: витяжка KRONAsteel може відключатися через 5, 10, 15 і навіть двадцять хвилин після завершення процесу готування. Фірма Faber — може запропонувати відключення через 15, 30 і навіть 60 хвилин. Фірма Cata, пропонує тільки 15 хвилин роботи вхолосту, після виключення варильної поверхні. А от компанія Arco ISola Inox (LCD) пропонує діапазон роботи від 1 хвилини до 1,5 годин.

Тип управління кухонної витяжки

Для зручності роботи з цим пристроєм, виробники оснащують кухонні витяжки 2-ма типами управління — механічним і електронним.

Механічне управління реалізовано у вигляді панелі з кнопками і слайдерами (повзунками). Таким типом управління оснащуються витяжки, представлені в бюджетному і середньому класах. Завдяки своїй простоті, механічне управління є більш надійним і довговічним, але більш складним у догляді варіантом.

Електронне управління — це багатофункціональна панель з кнопками і сенсорами. Подібний тип управління визначає широкі можливості роботи з витяжкою, більш просунутий функціонал завдяки наявності спеціальних датчиків (включення і відключення), таймера і інших робочих програм. Комфорт в експлуатації може бути реалізований за допомогою сенсорної панелі управління (Touch control), застосування високоякісних матеріалів, індикатор забруднення фільтрів, прогресивної системи фільтрації Split Extraction, пульта управління.

Варіанти освітлення

 

Варіанти освітлення

Однією з важливих функцій, представлених в сучасних витяжках, є освітлення. В даний час більшість витяжок можуть бути оснащені декількома типами освітлення: лампами розжарювання, галогеновими, люмінесцентними (денного світла), світлодіодними джерелами світла.

Лампи розжарювання

Даний варіант освітлення часто присутній в бюджетних моделях. Такі лампи є малопотужними, недовговічними і не економічними в відношенні енергоспоживання. До переваг такого типу освітлення можна віднести невисоку вартість і простоту в обслуговуванні (при перегорання лампи досить легко замінити).

Галогенові лампи

Такий тип ламп часто встановлюється в дорогих моделях витяжок для кухні середнього та екстра-класу. Вони дають яскраве світло, відрізняються невеликим енергоспоживанням, малогабаритні.

Люмінесцентні лампи

Такі лампи забезпечують саме яскраве освітлення, є енергозберігаючими і довговічними. При цьому здатні викликати деякі проблеми під час експлуатації, оскільки в разі перегоряння, лампу даного типу дуже складно замінити (особливо якщо використовується дизайнерська конструкція лампи).

Світлодіодні лампи

Більшість витяжок оснащені світлодіодними лампами, які є найбільш універсальним варіантом в порівнянні з іншими варіантами освітлення. Вони практичні, довговічні й надійні.

Рівень шуму

Перш ніж вибрати витяжку для кухні, зверніть увагу на показник рівня шуму. Низький рівень шуму передбачає більш комфортне використання пристрою. Максимальний рівень шуму в кухонних витяжках може досягати 60 дБ. Звичайно, існують і абсолютно безшумні моделі витяжок, однак варто розуміти, що відсутність шуму спричинить стрімке зростання вартості виробу.

Ми спробували надати вам повну інформацію щодо того, як вибрати витяжку для кухні. Сподіваємося, що наші поради та рекомендації допоможуть вам зробити легкий вибір!