Як красиво скласти паперові серветки

Як красиво скласти паперові серветки

Святкове застілля — це не тільки майстерно приготовані страви, а й красива сервіровка столу з елементами декору з доступних матеріалів. Здобудемо з вами необхідні навички, як красиво скласти паперові серветки і зробити з їх допомогою стіл урочистим і святковим. Естетичне задоволення від красиво накритого столу отримають всі присутні, а господарі отримають цілком заслужене визнання за дизайнерські знахідки.


Такою прекрасною дизайнерською знахідкою для столу стануть звичайні паперові серветки. Основна умова, якої слід дотримуватися, це колірна контрастність столових приладів і самих серветок. Скатертина та серветки повинні бути в одній кольоровій палітрі або поєднуватися за законами сполучення кольорів. Безпрограшний колір тарілок — білий, і тоді серветка в центрі тарілки стане тим дивним яскравим елементом дизайну, якого так часто не вистачає в сервіровці!

Спосіб складання паперових серветок «Астра в тарілці»

Перед тим, як красиво скласти паперові серветки у формі пишною айстри, потрібно грамотно підібрати їх колір і структуру. Паперові квадрати за розміром повинні вміщуватися в тарілку, мати відповідний колір і бути здатними тримати форму, тобто не бути пухкими. Вибирайте матеріал під цей запит!

Перед початком роботи звільніть достатньо місця на столі, підготуйте серветочки і ретельно вимийте руки, щоб на згинах ніжний папір не міняв свій колір. А тепер приступимо до покрокового уроку складання серветок — квадратів у форму квітки!

Крок 1

Це підготовчі маніпуляції з папером. Розгортаємо складену серветку і складаємо її вчетверо — уздовж центрального згину. Отримуємо дві зустрічні складки. Пропрасовуємо всі згини пальцями.

підготовчі маніпуляції з папером

Розгортаємо складену серветку

Далі робимо ще дві зустрічні складки, але вже поперечні. Старанно заминаємо згини, щоб подальша конструкція тримала форму.

дві зустрічні складки

Старанно заминаємо згини

 

Крок 2

Ми зробили заготовку з заломленими складками. Тепер розгортаємо до форми з двома зустрічними складочками. Перед нами чотири прямокутники — по два з кожного боку центрального згину.

Ми зробили заготовку з заломленими складками

Нам потрібно з чотирьох зробити вісім — по чотири з кожного боку. Кожен прямокутник стане пелюсткою нашої айстри.

прямокутник стане пелюсткою

Заламуємо відкриті складки, отримуючи «віялову» конструкцію. Для цього ми змінюємо напрямок складання — спочатку складаємо в напрямку «до себе», потім в напрямку — від себе. Готово!

Заламуємо відкриті складки

змінюємо напрямок складання

Якщо ми затиснемо пальцями середину отриманих складок, то отримаємо гарне двостороннє «віяло».

затиснемо пальцями

отримаємо гарне двостороннє «віяло»

Крок 3

Тепер працюємо над «пелюстками». Всі складки з кожного боку ми повинні перетворити в об’ємні трикутники, які візуально будуть імітувати пишну квітку. Працюємо не з усієї площею складок, а тільки з чвертю. Ребра складок заправляємо всередину і заламуємо — отримуємо трикутники, які і стануть пелюстками нашої паперової айстри. Фіксуємо конструкцію розгладженням пальцями з натиском.

візуально будуть імітувати пишну квітку

стануть пелюстками нашої паперової айстри

Крок 4

З’єднуємо крайні трикутнички між собою і отримуємо із серветки айстру. Викладаємо на тарілку і фіксуємо серветкові конструкцію пальцями у формі квітки!

отримуємо із серветки айстру

Формування таких ефектних конструкцій як дизайнерських елементів сервіровки — вельми нескладне завдання, як ви могли переконатися. Зате святковий стіл виглядає ошатно, а атмосфера застілля стає дуже приємною.

Поради, щодо складання серветок

Якщо розмір серветкового полотна дещо більший, ніж діаметр тарілки, то його можна трохи підрізати під діаметр посуду.
У центральну складку квітки можна покласти прилади: ніж і виделку. Виглядає дуже оригінально! Прилади можна замінити якимось сюрпризом для гостя. Наприклад, написати записку з подяками або жартівливими вітаннями, згорнути її трубочкою і вставити в складку «айстри». Відмінний настрій за столом забезпечено!

Простий навик складання полотняних або паперових серветок набувається дуже швидко і стає доброю традицією сервірування столу. Ви побачили, як красиво скласти паперові серветки, і як цей елемент дизайну столу можна використовувати додатково.

Ми бажаємо вам смачно поїсти і добре повеселитися!