Властивості волського горіха

Дуже багато панянок, що худнуть, виключають волоський горіх зі свого раціону. Так як, низькокалорійним цей продукт не назвеш — в 100 г міститься близько 625 ккал. Тим часом, відмовлятися від нього — велика помилка, адже горіхи містять безліч корисних речовин, які здатні, в тому числі, і прискорити процес зниження ваги. Здавна волоські горіхи використовують не тільки в кулінарії, але і в народній медицині для лікування анемії, виснаження, а також млявості, слабкості і підвищеного холестерину.


А ще шкаралупа і самі горіхи знайшли своє застосування в косметології як компонент скрабів, масок і обгортань. Як же витягти максимум плюсів з ужитку волоського горіха?

Корисні властивості волоського горіха

Дієтологи часто радять своїм пацієнтам їсти волоські горіхи. Адже 20 гр цього продукту на добу достатньо, щоб уповільнити процес засвоєння надмірного холестерину, що надходить в наш організм з їжею. Так що всім любителям смаженого м’яса, сметани і сала обов’язково необхідні горіхи. Вони дозволяють стеринам брати участь в гормональному обміні, відновлювати тканини організму, але перешкоджають утворенню так званих холестеринових бляшок на стінках судин. 10-30 г волоських горіхів цілком можна дозволити собі, навіть якщо ви дотримуєтеся низькокалорійного раціону і мрієте схуднути. Справа в тому, що цей продукт багатий «хорошими» жирами, вони прискорюють обмін речовин, а ще позитивно позначаються на гормональному фоні і процесах нервової діяльності.

Корисні властивості волоського горіха

Перекуси горішками цілком можуть зберігати спокій, навіть якщо на вечерю у них — тільки зелений салат. Для лікування мігрені часто радять з’їдати по 1-2 столові ложки гречаного меду, змішаного з протертими волоськими горіхами. Втім, цей засіб народної медицини, швидше, загальнозміцнюючий. На Кавказі його радили всім — від молодих матерів, у яких не було молока, до хворобливих дітей, і старців, бажаючих якомога довше зберегти чоловічу силу. Втім, останнє якраз може бути пов’язано з тим, що горіхи покращують стан судин, а значить, і статеву функцію.

Для зміцнення волосся, прискорення їхнього росту, запобігання облисіння часто використовують спиртовий лосьйон на основі волоського горіха. Молоді горіхи в м’якій шкаралупі прокручують через м’ясорубку, і заливають горілкою у пропорції 1 до 1. Склад зберігається в теплому темному місці протягом 14 днів, потім його проціджують і втирають в шкіру голови за годину до миття.

Шкода волоського горіха

Волоські горіхи можна їсти у великій кількості. Доведено, що печінка людини нормально функціонує, якщо вживання жирів не перевищує «позначку» в 120 грамів, причому рослинних жирів має бути більше 60%. Однак горіхи є важкою їжею для печінки, так як вони містять ще й рослинні білки у великій кількості. Таким чином, слід уникати волоських горіхів людям із захворюваннями печінки. Якщо ви здорові, цілком можна їсти до 50 гр горіхів щодня, не забуваючи збалансувати решту раціону по жирах. Але волоські горіхи категорично поєднуються з алкоголем, і навіть легкими коктейлями зі спиртом.

Шкода волоського горіха

Спільне вживання горіхів і вина — занадто велике навантаження для клітини печінки. Не варто включати в раціон горіхи хворим гастритами, виразками і колітом, оскільки перетравлення їх — досить складне завдання для ШКТ, і може підвищувати кислотність. Крім того, виявлено сильна алергічна реакція на волоські горіхи, тому відчувши після їх прийому симптоми застуди — утруднене дихання, пухлина слизових оболонок — слід негайно вжити антигістамінний засіб і звернутися до лікаря.