Властивості бергамоту

Бергамот — плід цитрусового рослини, багатий ефірним маслом. Рослина отримала свою назву від містечка Бергамо в італійській провінції Калабрія. Саме там стали вирощувати фрукти, що приємно пахнуть вперше. Втім, славу бергамот «придбав», завдяки французьким парфумерам. Вони ще в 17 столітті придумали спеціальний склад з ефірним маслом цієї рослини — королівську воду. Згодом, його змінили до рецептури кельнської води, або першого одеколону.


У їжу рослина довгий час не вживалося. І лише в 19 столітті заповзятливі англійці винайшли знаменитий earl grey — міцний чорний чай з бергамотом. З цього моменту популярність фрукта стала справді величезною, сьогодні його вирощують у всіх відповідних кліматичних зонах, в тому числі і в китайських субтропіках.

Корисні властивості бергамота

Ефірне масло бергамота — потужний антисептик. Усього кілька крапель у вашій ароматичної лампі можуть захистити від застуди, очистити повітря в приміщенні. Іноді в сезон епідемій рекомендують носити з собою хустинку або саше, просочений натуральним маслом бергамоту, і вдихати його аромат 2-3 рази на годину по 1-2 хвилини.

Деякі фахівці вважають, що свіжий і трохи холоднуватий запах бергамоту здатний знижувати апетит. Спеціальна аромадіета рекомендує насолоджуватися запахом за 20-30 хвилин до кожного прийому їжі, щоб зменшити калорійність раціону природним способом.

Корисні властивості бергамота

Натуральний чай «Ерл Грей» — дуже корисний продукт. Доведено, що поєднання бергамоту і танінів сприяє зникненню пігментних плям. Чашка чаю вранці — відмінний початок дня, якщо ви зібралися на пляж. У помірних кількостях екстракт бергамоту підвищує вироблення меланіну, природного пігменту шкіри, який надає їй відтінок засмаги.

Втім, існує і «чайний автозагар». Візьміть 500 г чаю Ерл Грей, або 500 г чорного чаю, і 4 краплі натурального олії бергамоту, заваріть 1 л окропу на 30 хвилин, потім вилийте відвар у ванну, і приймайте процедуру півгодини. Танін забарвить шкіру, а бергамот зробить колір рівним і природним.

Свіжий плід бергамота використовують для лікування фурункулів, а також гнійників і прищів різної природи. З фрукта роблять аплікацію на уражену ділянку, і тримають її протягом півгодини. Процедуру повторюють щодня, до зникнення проблеми.

Шкода від бергамоту

Шкоду може принести зловживання ефірним маслом. Буває, що занадто різкі аромати викликають слабкість, відчуття «нестачу дихання » і проблеми з артеріальним тиском. Зміцнюючи імунітет в період епідемій простудних захворювань, не переборщіть, інакше, можете відчути нездужання. Ефірне масло бергамота є досить активним алергеном. Воно може викликати шкірні висипання, і навіть набрякання носоглотки і утруднення дихання.

Шкода від бергамоту

З цієї причини не можна використовувати масло вагітним — у вас може не бути алергії на нього, а як воно вплине на дитину невідомо. Неправильне застосування ефірного масла бергамота може стати причиною серйозних опіків. Постарайтеся не додавати «чисте» масло без добавок у вигляді оливкової або масажного масла на шкіру, і, тим більше, на слизові оболонки.