Властивості банаів

Батьківщина всіма улюбленого жовтого банана — Південно -Східна Азія. Зараз дикий малайзійський банан вже практично не зустрічається. Зате цю багаторічну трав’янисту ліану сімейства бананових успішно вирощують практично в кожній тропічній країні. Сучасні сорти, вирощені селекціонерами, зберігають всі корисні властивості банана, але при цьому мають покращений смак. Експорт бананів приносить значну частину прибутку країнам, що їх вирощують. За обсягами експорту банани випереджають лише рис, пшеницю і кукурудзу.


Тривалий час у нашій країні вважалося, що банан — лише доповнення до основної їжі. Але тепер, коли банани на нашому столі стали з’являтися частіше, ми розуміємо, що це самостійний харчовий продукт.

Склад і цілющі властивості банана

Прекрасний смак банана — далеко не єдине, чим багатий цей фрукт. У банані міститься велика кількість цінних поживних речовин, тому він може використовуватися для профілактики багатьох захворювань. Крім того, регулярне вживання бананів може допомогти в лікуванні багатьох недуг. Насамперед, банан має омолоджуючий ефект. Наявні в ньому вітаміни С, Е, А, В сприяють нейтралізації вільних радикалів, активного харчування і відновленню клітин, зміцненню імунітету. Банан містить все необхідне для краси і здоров’я шкіри, волосся, нігтів.

Склад і цілющі властивості банана

Разом з тим, у людей, які регулярно їдять банани, істотно знижений ризик розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань. З безлічі мінеральних речовин, що містяться в банані, особливої уваги заслуговує калій. Досить з’їдати 2 банани на день, щоб забезпечити достатню дозу цього мінералу в організмі. Калій підтримує водно-сольовий баланс організму (для жінок це порятунок від целюліту), покращує роботу гладкої мускулатури (у тому числі і серцевого м’яза), регулює концентрацію крові і кислотно-лужний баланс в організмі. Банан не даремно називають «фруктом настрою».

У його склад входить триптофан — амінокислота, що сприяє виробленню серотоніну («гормону щастя»). Саме тому вживання бананів сприяє підвищенню життєвого тонусу, настрою і бадьорості. У чоловіків цей компонент бананів, до речі, благотворно позначається на потенції, посилює і подовжує ерекцію. Природно, для отримання ефекту банани повинні бути присутніми в раціоні щодня, а не від випадку до випадку.

Лікувальні застосування банана

Щодня з’їдаючи 1-2 банана, можна нормалізувати підвищений тиск. Якщо підвищення ще незначне, цілком можна впоратися без ліків. Волокниста структура банана не подразнює слизову шлунково- кишкового тракту. Через це при нормальній кислотності банан показаний при загостреннях гастриту. Банан сприяє оновленню крові і виводить надлишки води з організму. Незначні набряки, викликані серцевою недостатністю, банан цілком може зняти без лікарських препаратів. При значних набряках він стане смачною добавкою до медикаментів.

Лікувальні застосування банана

Одна з причин, по якій виникає мігрень, — брак в організмі серотоніну. Тому банан, сприяючий виробленню серотоніну, може допомогти запобігти напади мігрені. Якими б причинами не викликаний недолік сил, лікування бананами може допомогти впоратися з ним, даючи додаткову енергію. Недарма вживати банани медики рекомендують спортсменам — до і після тренування.

Діти і літні люди найбільш схильні до інфекційних захворювань. Вітамінно-мінеральний комплекс, що міститься в банані, допоможе зміцнити імунітет і протистояти хворобам.

Протипоказання вживання бананів

Банан — фрукт дуже солодкий. Крім того, вуглеводи, що містяться в ньому, легко засвоюються організмом. До того ж, в банані, як і в картоплі, присутня значна кількість крохмалю. Тому банан протипоказаний при зайвій вазі і цукровому діабеті.