Сервіровка столу до сніданку: день гарного настрою

День починається зі сніданку, і його якість багато в чому впливає на наш подальший настрій. Але чомусь багато людей не приділяють цій трапезі належної уваги. Як правило, ми звикли снідати похапцем, зберігаючи час на сон і збори на роботу. Однак, спробуйте хоч раз встати раніше і поснідати, не економлячи часу і, до того ж, дотримуючись правил сервіровки столу.

Ви можете заперечити, сказавши, що сервірування столу до сніданку доречне тільки в ресторанах і при зустрічі з важливими гостями, а в повсякденному житті вона ні до чого. Але, по-перше, красиво сервірований стіл автоматично налаштовує нас на позитивний лад, по-друге, прості правила сервірування допоможуть вам наповнити кухню атмосферою свята і затишку.

Сьогодні поговоримо про історію та правила сервірування столу, а також про те, як крім сервірування можна прикрасити стіл до такої важливої трапези, як сніданок.

сервірування столу до сніданку

Сервірування столу до сніданку

Сніданок на підносі фотоСніданок на підносі фото

Як з’явилося і розвивалося мистецтво сервірування столу

Культура красивої трапези зародилася ще в Стародавньому Римі. Знатні римляни куштували їжу лежачи, так як у той час вважалося, що саме таке положення сприяє кращому травленню. Раби підносили до ліжка своїх господарів столик на трьох ніжках з наїдками і клали біля основного блюда прототип сучасних ножів і ложок, виконаний з срібла і золота.

В Європі історія сервірування столу до сніданку та іншим прийомам їжі почала розвиватися лише в XIV-XV століттях. Справа в тому, що коли на Сході вже вміли виготовляти витончений порцеляновий посуд, в європейських країнах ще користувалися глиняними та дерев’яними виробами, а столові прилади були розкішшю не тільки для простого народу, але і для знаті. Після того, як в Європу були завезені перші витончені креманки, чашки, стакани, соуси та інше Кухонне начиння, як практичне пристосування жителі «старого світу» відчули необхідність в освоєнні окремої культури прийому їжі.

Саме так почали з’являтися перші правила сервірування столу до сніданку. Наприклад, стіл обов’язково вкривався тканинної скатертиною, в центрі встановлювалася ваза з папороттю або квітами, а близько тарілок ставилося кубок з водою, який призначався для миття рук.

Поступово етикет прийому їжі ставав більш великим і продуманим. У 1710 році в німецькому місті Мейсен відкрилася власна порцелянова мануфактура, і європейці почали освоювати процес виробництва посуду і столових приладів. Створюється окремий посуд для перших і других страв, тарілки для десертів, вази для фруктів, ножі і виделки. Оскільки предметів на столі стає набагато більше, люди починають замислюватися про схему їх розташування. У колі знатних людей розвивається мода на оволодіння культурою споживання їжі: з’являються перші серветки, під час їжі використовується і ніж і вилка, а процес подачі страв набуває певну послідовність.

історія сервірування столу до сніданкуІсторія сервірування столу до сніданку

різноманітність сервірування столу до сніданкуРізноманітність сервірування столу до сніданку

Як правильно сервірувати стіл до сніданку

Процес сервірування столу до сніданку починається з вибору скатертини. Згідно з етикетом, якщо трапеза є неофіційною, можна накривати стіл скатертиною будь-якого забарвлення. Якщо ж під час прийому їжі планується рішення ділових питань або прийом гостей, оздоблення столу має бути білосніжним.

Схема сервірування столу залежить від того, чи є на ньому гаряче блюдо. Якщо до сніданку подається яєчня, бекон, гарнір і т. д., то страви укладаються в широку плоску тарілку, яка ставиться посередині. Якщо основною стравою сніданку є каші або пластівців, то в центрі столу на плоску широку тарілку встановлюється глибока миска.

Далі на стіл ставляться тарілки для закусок, столові прибори, чашки з блюдцем для кожної людини. При цьому стіл можна додатково накрити серветкою. Закусочні тарілки ставляться приблизно в трьох сантиметрів від краю столу. Якщо крім хліба до сніданку подаються інші борошняні вироби — оладки, пиріжки, булочки і т. д., то зліва від закусочної тарілки необхідно поставити десертну тарілку, поверх якої кладуть ніж для масла, шоколаду та конфітюру.

Ніж завжди кладеться справа по відношенню до тарілці, при цьому вістря має дивитися в її бік. Столову і чайну ложка кладуть праворуч від ножа, а десертна — поверх тарілки, так, щоб ручка була спрямована вправо.

Чашка для гарячих напоїв ставиться справа трохи вище закусочної тарілки. Біля неї розташовуються стакани для води, молока, соку.

Крім основної страви в центрі столу ставиться розетка з джемом, чайник, молочник, графин з соком або водою, блюдце з маслом, а також, якщо є, блюдо з нарізаними фруктами або овочами. Тільки до кожної страви необхідно докласти спеціальні столові прилади.

сервірування столу до сніданку фотоСервірування столу до сніданку фото

сервірування столу до сніданку картинкиСервірування столу до сніданку картинки

Сервірування столу до сніданкуСервірування столу до сніданку

Красива сервіровка столу до сніданку фотоКрасива сервіровка столу до сніданку фото

Сімейний сніданок за сервірованим столомСімейний сніданок за сервірованим столом

Красиво сервірований стіл до сніданкуКрасиво сервірований стіл до сніданку

Прикраса столу до сніданку

Оскільки в більшості випадків сніданок є неофіційним прийомом їжі, в процесі його сервірування допускаються невеликі відхилення. Наприклад, можна використати кольоровий посуд, скатертини і серветки з малюнками, а також різні аксесуари і прикраси.

Проте, вибираючи кольоровий посуд, скатертини, постарайтеся, щоб їх забарвлення збігалася з декором кухні. Якщо ви використовуєте тканинні серветки, то спробуйте скласти їх у вигляді конуса, трикутника, віяла і т. д. Красиво укладена серветки додадуть столу охайності.

Сервіровка і прикраса столу до сніданкуСервіровка і прикраса столу до сніданку

Зробити стіл більш ошатним і урочистим допоможе букет квітів, поставлений в центрі. Але щоб не перевантажити композицію, ваза та квіти повинні бути невисокими.

Букет квітів на столі до сніданкуБукет квітів на столі до сніданку

Прикраса столу до сніданку квітами фотоПрикраса столу до сніданку квітами фото

Ваза з квітами на столі до сніданкуВаза з квітами на столі до сніданку

Квіти у відерці на стіл до сніданку на свіжому повітріКвіти у відерці на стіл до сніданку на свіжому повітрі

Якщо сніданок приурочений до якогось свята, то для прикраси столу можна підібрати тематичний декор. Наприклад, до новорічних канікул підійде композиція з ялинових гілок.

Святкова сервіровка столу до сніданкуСвяткова сервіровка столу до сніданку

Красива сервіровка столу до сніданку фотоКрасива сервіровка столу до сніданку фото

Весняний мінімалізм і яскраві фарби в сервіровці столу до сніданкуВесняний мінімалізм і яскраві фарби в сервіровці столу до сніданку

Великодній сервірування столу до сніданку картинкиВеликодній сервірування столу до сніданку — картинки

Новорічна сервірування столу до сніданкуНоворічна сервірування столу до сніданку

Новорічна сервірування столу до сніданкуНоворічна сервірування столу до сніданку

Також дуже нарядно виглядають такі аксесуари, як кільця і стрічки для серветок, декоративні підставки для чашок з гарячими напоями, свічники і т. д. Однак пам’ятайте, що всі елементи столу, включаючи скатертина, серветки, посуд і прикраси, повинні бути витриманими в єдиному стилі.

Серветки для сервірування до сніданкуСерветки для сервірування до сніданку

Ідеї для сервірування до сніданку фотоІдеї для сервірування до сніданку фото

Сервірування столу до сніданку приваблива не тільки своєю естетичною цінністю. Ці численні правила, насправді, роблять процес прийому їжі зручніше і комфортніше. Крім того, красиво сервірований стіл наповнить звичайну трапезу атмосферою свята і умиротворення, зближуючи людей, що сидять за ним.