Квашені огірки

Квашені огірки

Один з чудових способів збереження літніх овочів — квашення, все більше поступається маринування і солінням, а даремно, адже ця традиційна технологія заготівлі дозволяє отримати продукти з абсолютно особливим смаком. У цьому рецепті ми розповімо про те, як приготувати квашені огірки, смачні й ароматні!

Чому маринування і засолка поступається квашенню? Тому, що багатьом здається, що квасити — складніше, однак це зовсім не так. При квашенні, на відміну від засолювання та маринування, суть яких у першому випадку в консервації за рахунок солі, а в другому — за рахунок маринаду, овочі максимально зберігають свій власний смак і аромат.

Квашення відрізняється від засолювання та маринування тим, що це комбінація соління і бродіння. При квашенні утворюється молочна кислота, що володіє консервуючими властивостями, вона ж обумовлює оригінальний смак квашених продуктів.

У всі часи квасити овочі було прийнято в бочках, переважно — дубових, а зберігалися ці бочки в льохах до самої зими. В умовах міських квартир більше підходять банки, які можна простерилізувати і зберігати в шафі на полиці при кімнатній температурі — в добре простерилізованих банках огірки чи інші овочі ніколи не зіпсуються і не вибухнуть, навіть якщо розсіл помутніє.

Рецепт приготування квашених огірків

 

Рецепт приготування квашених огірків

Знадобиться: 8кг огірків, 3 головки часнику, нейодована кам’яна сіль, набір зелені для квашення (парасольки кропу, смородина листя, фенхель, дубова гілка, вишнева, листя хрону і т.д.).

Як квасити огірки

Дрібні огірки з пухирцями перебрати, видалити хвостики та пошкоджені, промити проточною водою ретельно, на кілька годин залити холодною водою, знову промити. Зелень для квашення промити і крупно нарізати, зубчики часнику очистити, промити. Для квашення спочатку знадобиться емальоване відро: поставити його в таз, щільно скласти огірки, пересипаючи часником, розкласти зверху зелень, залишивши до країв відра місце шириною з долоню. Налити в банку ємністю 3л воду кімнатної температури, всипати 6ст.л. солі без гірки, розмішати до розчинення, влити у відро до огірків, наповнити так само ще одну банку і повторити — вода повинна повністю покрити огірки і частково — зелень. Накрити вміст відра тарілкою, зверху поставити вантаж — банку 3л з водою. Прибрати відро подалі від світла і сонця, на 3-4дня все залишити, чим жаркіше в приміщенні — тим огірки швидше заквасяться.

Розсіл повинен стати мутно-білим — це свідчить про молочно-кисле бродіння. На 4й день викинути зелень з відра, розсіл процідити, перекип’ятити, знімаючи піну, викласти огірки в банки 1л, влити до країв банок розсіл, накрити чистим рушником, на 7-8хв залишити, потім перелити розсіл назад в каструлю, знову довести до кипіння. Кришки прокип’ятити, закипілий розсіл розлити в банки, наливаючи по краю, накрити кришками і відразу закупорити. Перевернути банки, накрити ковдрою, залишити в теплі до охолодження. Зберігати такі баночки з огірками можна більше року. Успіхів!